Bizi Arayın

00 90 224 383 36 01 

Email

mevsim@mvsm.com.tr

Mevsim Gıda 1993 yılında kurulmuş bir işletmedir ve bugün birincisi Turanköy/Bursa’da ikincisi Salihli/Manisa’da olmak üzere iki adet fabrikaya sahiptir.Bursa fabrikası 2 IQF ve 2statik tünele sahiptir ve yıllık üretim kapasitesi 35.000mt’dur. Aynı zamanda Manisa fabrikası ise 2IQF ve 2statik tünele sahiptir ve yıllık üretim kapasitesi 20,000mt’dur.

Mevsim Gıda Meyve ve Sebzelerin yetiştiriciliği, işletmeciliği ve ihracatını yapan bir firmadır. Üretimlerinin %65’i Avrupabirliği ülkelerine satılan firmanın aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri ve Uzak Doğu ülkelerinde satılmaktadır. Yurtiçi pazarındaki satış oranı ise %15 seviyelerindedir.Mevsim Gıda’nın taarımsal faaliyetlerini sergilediği arazilari Yenişehir/Bursa bölgesinde olup işletmeye 12km uzaklıktadır. Firma aynı zamanda bu bölgedeki komşu arazilerde de kontratlı ekilişler yapmaktadır.

Kendisine ait arazilerde yapmakta olduğu üretim kalemleri arasında Cherry domates, biberler, brokoli, karnabahar, ıspanak, brüksel lahanası ve GrannySmith elma ile Williams armutlar bulunmaktadır.Ayrıca, Mevsim Gıda portakal, limon, mandarin, incir, nar, kavun ve domates ürünlerini GLOBAL GAP sertifikalı olarak temin edebilmektedir.Mevsim Gida, cherry domates üretiminde lider konumda olup birçok pazarda ihracat gerçekleştirmektedir.Gerek makina gerekse el yordamı ile üretimini yaptığı turunçgil ürünlerinde de önemli bir tedarikçi konumundadır.

Diğer yandan, özellikle Salihli fabrikasının lokasyon avantajı ile üzüm çeşitlerinin (Sultana-Crimson ve Blackfinger) üretiminde, aydın sarısı incirde ve kavunda da önemli bir değere sahiptir.

Mevsim Gıda, incir meyvesinde uzmanlaşmış bir konumdadır. Gerek yaş Meyve olarak gerekse dondurulmuş sanayisi içinde lider konumunda olan firma yıllık toplam 3500mt incir üretimi yapmaktadır. Bu noktada hem Bursa Siyahı hemde Aydın Sarı lop incirinin üretimini yapmaktadır.

Meyve ve Sebze sektöründeki tüm teknolojik ve yönetmeklerdeki yenilikleri yüksek bir titizlikle izleyen Mevsim Gıda, Ar-ge yatırımlarına önemli bir pay ayırmaktadır. Yeni ürün ve üretim hatlarının oluşturulmasına çok önem veren firmada bu sayade güçlü bir alt yapı oluşmuştur.Tüm çalışmalarında yüksek kalite kontrol ve tam izlenebilirliğin sağlanması için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır.